نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  فلسفه ازدواج در اسلام(1)

  ازدواج هرچند از یک نظر ، مساله ای شخصی و خصوصی است، ولی از نگاهی دیگر، دارای جنبه و اهمیتی اجتماعی می باشد. بر این اساس، ازدواج از ارکان مدنیت و راهی مطمئن برای تامین آسایش جامعه و رفاه بشریت است.

  تعداد مشاهده:8
  امتیاز:Article Rating
  توکیستی؟

  و آرزوي بلندي و دست من كوتاهتو دوردست اميدي و پاي من خسته است همه ي وجود تو مهر است و جان من محرومچراغ چشم تو سبز است و راه من بسته است.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  رییس هفته گذشته مرد

  همسر رييس عصباني ميشود و فرياد ميزند:((قبلا دو بار به شما گفتم كه شوهرم رييس تو هفته ي گذشته مرد.چرا دوباره تماس ميگيري؟)) مرد پاسخ ميدهد:((من فقط دوست دارم پاسخ پرسشم را بشنوم...))

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  اسیرعادت ها نشویم

  فرزانه اي ‍‍‍‍روشن فكر ميگويد:هميشه بهترين راه را براي پيمودن ميبينيم اما فقط راهي را ميپيماييم كه به آن عادت كرده ايم.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  شیوه انتفاد3

  وقتي به نداي درون خود توجه کنيد و آنها را مورد بازنگري و تجديد نظر قرار دهيد، افکار بهره ور و متناسب با شرايط و محيط جديد بوجود مي آيد، زيرا احساسات برافروخته شما ، کنترل شده و به شما کمک مي کند تا صداي قدرت انتقاد موثر و مثبت را بشنويد.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  قبل از ازدواج، توقعاتتان را ارزیابی کنید

  دکتر بن سیلیمان در ادامه می گوید،"آنچه برای هر طرف مهم است این است که از انتظارات طرف مقابل خود قبل از وارد شدن به زندگی زناشویی باخبر شود. برای موفقیت هر ازدواج و رابطه زناشویی، آشنایی با انتظارات و توقعات طرف مقابل لازم و ضروری است چون جور شدن رفتارها و توقعات در هماهنگی و رضایت طرفین بسیار مهم است."

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  شیوه انتقاد2

  انتقاد را در زمان و مکان مناسب ابراز کنيد نه در لحظه اي که طرف مقابل آمادگي شنيدن آن را ندارد. اول صبر کنيد تا مخاطب در آرامش و خونسردي قرار گيرد تا ايرادي که از او مي گيريد موثر واقع شود.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟

  پیدا کردن زن یا مرد ایدآل اصلاً کار ساده ای نیست. وقتی فکر میکنید که فرد ایدآل خود را پیدا کرده اید، هنوز هم ممکن است تردید داشته باشید. شک داشتن به کسی که می خواهید با او ازدواج کنید، نه تنها کاملاً نرمال و طبیعی است، بلکه کاملاً سالم است.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  روش های انتقاد1

  انتقاد از ديگران در صورتيکه هوشمندانه انجام شود آثار بسيار مفيدي خواهد داشت، درغير اين صورت ممکن است با واکنش هاي منفي مختلف مواجه شود. اين رفتار، هنري است که بايد آموخت و بدون آگاهي از روش کاربرد آن زيان بار خواهد بود.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  ازدواج با همراهی خانواده ها

  متأسفانه بسيار ديده شده خانواده ها حتي دختر 30 ساله و پسر 35 ساله را به رسميت نمي شناسند و در برابر انتخاب او موضع گيري مي کنند. به عنوان مثال مي گويند اگر فلاني را انتخاب کني در مجلس عروسي تو شرکت نمي کنم

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر