نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  نصیحت های پیامبر (ص) 2

  101. و فرمود: خوردن چيزي در بازار از پستي است. 102. و فرمود: حوائج شما بخدا، اسباب احتياج است. آن حاجتها را از خدا بوسيله آن اسباب بطلبيد؛هرکس  احتياج ها رابشما عطا کند آنرا از خدا بوسيله صبر بگيريد(و براي درخواست حاجت شتاب نکنيد).

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  اصولی انتخاب کن !

  راه کارهایی برای انتخاب بهتر همسر همان گونه که می‌دانیم، ازدواج امری مقدس است که باید با آگاهی کامل طرفین صورت بگیرد تا زوجین بتوانند در کنار هم، زندگی موفقی داشته باشند. به همین منظور، در زیر برخی از راه کارهای لازم برای انتخاب همسر مناسب، آورده شده است.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  انتخاب همسر به سبک جوان امروزی

  سال ها قبل وقتی پدر بزرگ ومادر بزرگ ما در آستانه ی ازدواج قرار می گرفتند ،خانواده ها نقش اصلی را بر عهده داشتند و وقتی خانواده ها به توافق می رسیدند ،دیگر مخالفت دختر یا پسر معنی نداشت . در نسل بعد یعنی هنگام پیوند پدر ومادر ما وضع کمی فرق کرده بود ، سن ازدواج کمی بالاتر آمده بود، فرزندان هم اظهار نظر می کردند .همدیگر را قبل از عقد می دیدند اما باز هم نظر خانواده ها و تفاهم آن ها با هم مهم تر بود....

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  اول انتخاب بعد خواستگاري!

  موضوع خانواده و پذيرش شرايط و ويژگي‌هاي اين نوع ازدواج از سوي آنها، مسئله بسياري از جواناني است كه از اين طريق همديگر را پيدا مي‌كنند. طيف گسترده‌اي از پدران و مادران ما، چه بسا اكثريت قريب به اتفاق آنان، محصول و پرورده افكار و انديشه‌هاي همان نسلي هستند كه عروس را در جلسه خواستگاري بيش از يك نظر نمي‌ديدند! چطور مي‌توان از آنها انتظار داشت كه به راحتي به اين تغيير بزر...

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  5 نوع ازدواج - شما جزء کدام گروه هستید؟

  ازدواج انواع و اقسام مختلفی دارد. وقتی توانستید نوع ازدواج خود را تشخیص دهید، آنوقت بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا از ازدواج خود راضی هستید یا فکر می کنید باید تغییراتی در آن ایجاد کنید.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  چگونه با تفاوت های مذهبی در ازدواج کنار بیاییم؟

  بااینکه اعتقادات مذهبی مسئله ای است که دو نفر قبل از ازدواج درمورد آن با هم بحث می کنند، اما دو طرف تصور می کنند هیچ چیز نمی تواند بر عشق آنها به هم غلبه کند. اما وقتی زندگی واقعی خود را به آنها نشان می دهد و خانواده ها باید تصمیم بگیرند فرزندانشان را با چه دین و مذهبی بزرگ کنند یا کدام مراسم مذهبی را جشن بگیرند و کدام را نگیرند، تفاوت های مذهبی به مشکلی بزرگ تبدیل می شود.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  نقش ازدواج در بهداشت رواني و ضرورت مشاوره در ازدواج

  افراد مجرد، زنان بيوه و كساني كه متاركه كرده اند در مقايسه با اشخاص متاهل بيشتر دچار مرگ و ميرهاي زودرس مي شوند و اين موضوع در مورد كليه ملل و در تمام ساختارهاي اجتماعي صادق است.اين اظهارنظرها دلالت بر آن دارد كه ازدواج و تاهل اثر مهمي بر وضع رواني و سبك زندگي انسان دارد و افراد متاهل در مقايسه با افراد مجرد از تعادل رواني بالاتري برخوردار هستند (يزداني، 1378).

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  ازدواج می کنیم چون عاشق شدیم

  ازدواج براى تعدادى از زنان و مردان، حكم سر و سامان گرفتن را دارد. براى این افراد ازدواج سمبلى از آغاز بلوغ فكرى و تكامل است به نحوى كه زندگى آنان تنها در سایه ازدواج‏كردن معنا پیدا مى‏كند. براى تعدادى دیگر از زنان و مردان ازدواج تنها یك مقوله است كه باید سر گیرد. بدین معنا كه چون سایرین ازدواج مى‏كنند پس آنان نیز باید بدین امر مبادرت ورزند. به عبارت دیگر رسمى است كه نمى‏توان به آن ...

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  نیاز است و ضرورت

  به دلیل جذبه و کششی که خدای متعال در وجودشان نسبت به هم قرار داده است تمایل دارند تا با هم شوند و از این تنهایی فرساینده و این رنج سوزنده و کدورت فزآینده بدر آیند . پس از ازدواج زن و مرد به آرامش می رسند و می توانند با صفا و صمیمیت و سلامت در کنار هم زندگی کنند و یکدیگر را از نظر روحی و عاطفی یاری دهند و کامل نمایند .

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  کی با کی ازدواج کنه ؟

  اگر افراد در بعد اعتقادی از فاصله و اختلاف زیادی برخوردار باشند می تواند این ازدواج را با خطر مواجه سازد . یکی از حیطه های مهم مورد بررسی در ازدواج پس از زیر بنای اعتقادی ، می تواند شخصیت افراد باشد . می‌گویند اگر دنبال همسر ایده‌آل‌تان می‌گردید، راهش این است که اول، شخصیت خودتان را بشناسید و بعد براساس شخصیت خودتان، دنبال شخصیتی بگردید که با شما سازگار باشد. اگر شما هم این تئو...

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر