نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  ازدواج؛ كِي با كي و چگونه؟

  در انتخاب همسر خودآگاه و ناخودآگاه شخص هر دو دخيل مي‌باشند. قسمت خودآگاه منطقي به اين انتخاب نگاه مي‌كند و دنبال معيار و دليل و برهان مي‌گردد. براي اينكه شخص در اين زمينه درست تعقل كند، ابتدا بايد به يك خودشناسي و كند و كاو دروني بپردازد

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  ترجيحاً با چه افرادي ازدواج نكنيم؟

  اگر زماني كه با هم هستيد بيشتر وقت شما به جر و بحث و مخالفت مي گذرد. اگر با وجود اين كه زمان بسياري را با هم مي گذرانيد، واقعاً يكديگر را به عنوان يك فرد نمي شناسيد يا با افكار يكديگر ارتباط برقرار نمي كنيد.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  عشق به خدا و ازدواج

  پرسش: چرا انسان با ازدواج، یکی دیگر را – غیر خدا - در قلبش جای می دهد؟ در صورتیکه فقط خداوند است که شایسته عشق ورزیدن است.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  فلسفه ازدواج در اسلام(1)

  ازدواج هرچند از یک نظر ، مساله ای شخصی و خصوصی است، ولی از نگاهی دیگر، دارای جنبه و اهمیتی اجتماعی می باشد. بر این اساس، ازدواج از ارکان مدنیت و راهی مطمئن برای تامین آسایش جامعه و رفاه بشریت است.

  تعداد مشاهده:8
  امتیاز:Article Rating
  توکیستی؟

  و آرزوي بلندي و دست من كوتاهتو دوردست اميدي و پاي من خسته است همه ي وجود تو مهر است و جان من محرومچراغ چشم تو سبز است و راه من بسته است.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  رییس هفته گذشته مرد

  همسر رييس عصباني ميشود و فرياد ميزند:((قبلا دو بار به شما گفتم كه شوهرم رييس تو هفته ي گذشته مرد.چرا دوباره تماس ميگيري؟)) مرد پاسخ ميدهد:((من فقط دوست دارم پاسخ پرسشم را بشنوم...))

  تعداد مشاهده:4
  امتیاز:Article Rating
  اسیرعادت ها نشویم

  فرزانه اي ‍‍‍‍روشن فكر ميگويد:هميشه بهترين راه را براي پيمودن ميبينيم اما فقط راهي را ميپيماييم كه به آن عادت كرده ايم.

  تعداد مشاهده:3
  امتیاز:Article Rating
  شیوه انتفاد3

  وقتي به نداي درون خود توجه کنيد و آنها را مورد بازنگري و تجديد نظر قرار دهيد، افکار بهره ور و متناسب با شرايط و محيط جديد بوجود مي آيد، زيرا احساسات برافروخته شما ، کنترل شده و به شما کمک مي کند تا صداي قدرت انتقاد موثر و مثبت را بشنويد.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  قبل از ازدواج، توقعاتتان را ارزیابی کنید

  دکتر بن سیلیمان در ادامه می گوید،"آنچه برای هر طرف مهم است این است که از انتظارات طرف مقابل خود قبل از وارد شدن به زندگی زناشویی باخبر شود. برای موفقیت هر ازدواج و رابطه زناشویی، آشنایی با انتظارات و توقعات طرف مقابل لازم و ضروری است چون جور شدن رفتارها و توقعات در هماهنگی و رضایت طرفین بسیار مهم است."

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  شیوه انتقاد2

  انتقاد را در زمان و مکان مناسب ابراز کنيد نه در لحظه اي که طرف مقابل آمادگي شنيدن آن را ندارد. اول صبر کنيد تا مخاطب در آرامش و خونسردي قرار گيرد تا ايرادي که از او مي گيريد موثر واقع شود.

  تعداد مشاهده:3
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر