نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  ازدواج سالم: چرا عشق برایتان مفید است؟

  گرچه فواید ازدواج سالم مشخص می‌باشد و بیشتر کارشناسان، در کنار هم بودن، تحکیم پایه‌های اقتصادی و حمایت اجتماعی را جزء این عوامل دانسته‌اند، عاملی که موجب می‌شود افراد متأهل سالم‌تر زندگی کنند پیچیده‌تر است و آن کنترل استرس می‌باشد. شاخصه های یک ازدواج سالم: تمامی راه‌ها به کاهش فشار عصبی ختم می‌شوند.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  معیارها و ملاک های ازدواج(4)

  در امر ازدواج زیبایی به‌عنوان یک ملاک اساسی محسوب نمی‌شود یک امتیاز است که در کنار سایر صفات و معیارها مورد توجه قرار می‌گیرد. آنچه مهم است، توازن و تناسب بین پسر و دختر از بعد جسمی و جنسی است. تناسب جسمی از نظر قد، وزن، رنگ پوست، تناسب اندام و زیبایی صورت خواهد بود. 

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  معیارها و ملاک های ازدواج(3)

  یکی از معیارهایی که در انتخاب همسر باید مدنظر گرفته شود، تناسبات تحصیلی است. اصولاً هدف زوجین در زندگی مشترک، رسیدن به کمال روحی و پختگی روا‌نی و خوب‌تر و بهتر‌شدن است. برای این منظور راه‌هایی وجود دارد که از جملة آنها تحصیلات و مطالعه است.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  معیارها و ملاک های ازدواج(2)

  در خانواده‌های اصیل، پدران و مادران می‌كوشند از نظر اخلاقی و رفتاری برای فرزندان خود نمونه و الگو باشند و بدون تردید پدر و مادر صالح از نظر ارثی نیز سرمایه‌های بس‌گران‌ بهایی را به فرزندان خود ‌انتقال می‌دهند. 

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  معیارها و ملاک‌های ازدواج(1)

  مهم‌ترین مسئله‌ای که هر جوان در طول زندگی با آن روبه‌رو است، مسئلة انتخاب شریک زندگی است. بیشترین مشکلاتی که در زندگی خانوادگی به‌وجود می‌آید، به خطای ا‌نتخاب و عدم سنخیت و کفویت همسران برمی‌گردد. در انتخاب همسر باید توجه داشته باشیم، می‏خواهیم کسی را انتخاب کنیم که یک عمر در کنار او زندگی کنیم. نباید این مسئلة مهم از روی احساسات و بدون دقت و مشورت انجام گیرد...

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  استقلال در انتخاب همسر از نظر اسلام

  دختر ی نگران و هراسان آمد نزد رسول اکرم: - یا رسول الله از دست این پدر... -... مگر پدرت با تو چه کرده است؟ - برادر زاده ای دارد و بدون آن که قبلا نظر مرا بخواهد مرا به عقد او درآورده است. - حالا که او کرده است، تو هم مخالفت نکن، صحه بگذار و زن پسرعمویت باش.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  تقویت اراده

  قبل از بيان راه‏هاي تقويت اراده بهتر است فرد با اراده را توصيف كنيم. فرد با اراده كسي است كه وقتي در مورد كاري به خوبي تأمّل كرد، تصميم به انجام آن مي‏گيرد و با فعّاليّت و ثبات قدم آن را به اجرا درمي‏آورد. بنابراين بر تصميمي غلط پافشاري نمي‏كند. در مقابل، فردي كه داراي اراده ضعيف است، با كمترين مشكل از انجام كار دلسرد شده و كوشش خود رامتوقف مي‏كند. 

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  مهریه و سردرگمى هاى پس از عقد

  براى اجتناب از ناراحتى هاى مهریه سنگین در ازدواج ها، دو خانواده عروس و داماد بایستى از نظر مالى متناسب هم باشند (علاوه بر تناسب هاى دیگر) و مهریه هم معادل درصدى از ثروت خانواده دو طرف باشد.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  ملاك اسلام براي انتخاب همسر خوب چيست و چگونه مي توان اينها را در طرف مقابل تشخيص داد؟

  به نظر شما آيا درست است كه اگر كسي را با اين گونه مشخصات يافتيم خودمان جلو برويم يا خير؟قبل از هر چيز بايد از معيارهاي همسر شايسته شناخت کافي پيدا کرد، بنابراين معيارها و ملاك هايي كه در انتخاب همسر بايد در نظر گرفته شود دو نوع است . الف . آنهايي كه ركن و اساس اند و براي يك زندگي سعادتمندانه حتما" لازم اند.ب . آنهايي كه شرط كمال هستند و براي بهتر و كاملتر شدن زندگي اند و بيشتر به سليقه و موقعيت ا...

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي15

   تدبير ش 64 ياد معلم برجسته و هميشه زنده و پايدارمان، مرحوم شهيد مطهري را بايد گرامي بداريم ياد شهيد عزيزمان، معلم برجسته و هميشه زنده و پايدارمان، مرحوم شهيد مطهري را بايد گرامي بداريم. من عرض بكنم؛ اينكه روز معلم را در سالگرد شهادت شهيد مطهري قرار داده‌اند، يك معناي نمادين و پرمغز و پرمضموني دارد؛ چون حقاً و انصافاً مرحوم شهيد مطهري يك انسان بزرگ و برجسته بود.

  تعداد مشاهده:6
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر