نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  قبل از خرید آجیل دستتان را خیس کنید

  حسین صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توجه به وضعیت ظاهری محصولات خشک بار از جمله آجیل از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: از جمله نکاتی که توصیه می‌شود قبل از خرید خشکبار به آن توجه شود محل ارایه محصول، ابزار و وسایل کاری و بهداشت فردی فروشنده است.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  فهرستی برای انتخاب همسر

  اگر فهرستی در باره‌ ویژگی‌های همسر دلخواه خود بنویسید و در دسترس‌تان قرار دهید، هدفمند خواهید بود و چنانچه طبیعت بخواهد کنترل فکر و احساس شما را به دست بگیرد و در برابر واقعیت، نابینایتان کند، با آن مقابله خواهید کرد. در این صورت، شانس شما برای یافتن شریکی مطلوب و مناسب که با او بتوانید چراغ زندگی خود را روشن کنید و تا ابد غرق در شادی و سعادت شوید، افزایش می‌یابد.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  اصول و ویژگی های خانوادگی زن نمونه از منظر قرآن(2)

  زن نمونه و شايسته از ديدگاه قرآن، زني است با تقوا که آن را در تمامي عرصه هاي زندگي فردي، خانوادگي و اجتماعي (روابط و مناسبات اقتصادي، سياسي و فرهنگي) مراعات مي کند. با اندک تأمل در آيات قرآن اين حقيقت به دست مي آيد که تقواپيشگي از ارزشمندترين و والاترين منزلت ها براي انسان ها از زن و مرد است

  تعداد مشاهده:3
  امتیاز:Article Rating
  این خوردنی ها را با هم نخورید

  میوه‌ها نسبت به دیگر مواد خوراکی سریع‌تر هضم می‌شوند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند افزودن میوه به پوره‌ها یک انتخاب مفید برای وعده صبحانه است در حالی که این ترکیب در واقع فرآیند گوارش را متوقف می‌سازد. به همین دلیل بهتر است زمانی که معده خالی است و ترجیحا اوایل صبح میوه مصرف شود.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  عضلات بادكنكي به چه قيمتي؟!

  گسترش ورزش بدنسازي يا همان پرورش اندام در ايران، دليل اصلي فراگير شدن استفاده از مواد نيروزاي غيرمجاز در كشور است. جوانان ايراني با شوق داشتن اندامي تنومند، آن هم در مدتي كوتاه، به شكلي روزافزون از داروهاي انرژي زا، مكمل هاي غذايي غيرمجاز و هورمون استفاده مي كنند و در آيندهاي دور يا حتي نزديك، سلامت خود و خانواده شان را به خطر مي اندازند. 

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  سنتز عنصر اصلی هسته انگور عامل در مرگ سلولهای سرطان پروستات

  نتایج پژوهشی جدید حاکی از آن است که ترکیب موجود در عصاره‌ هسته‌ انگور در از بین بردن یاخته‌های سرطان پروستات مؤثر است.در ‌این بررسی جدید، پژوهشگران کشف کرده‌اند که یک جزء عصاره‌ هسته‌ انگور موسوم به B2G2 علیه یاخته‌های سرطانی بسیار فعال است. اما اظهار داشته‌اند که جداکردن این ترکیب از عصاره‌ هسته‌ انگور بسیار پر هزینه است و وقت زیادی...

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  ريزمغذيها در نوجواني و بلوغ

  دوره بلوغ با افزايش سرعت رشد جسمي همراه است و به تبع آن نيازهاي تغذيهاي ازجمله انرژي، پروتئين، ويتامينها و املاح افزايش مييابد. دراين دوران تغيير عادات غذايي، تمايل به مصرف غذاهاي غير خانگي مثل انواع ساندويچ ها، پيتزاها و مصرف تنقلاتي که اغلب ارزش غذايي کافي ندارند نوجوانان را به سمت کمبود ريزمغذيها سوق ميدهد.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  تغذيه صحيح در دوران شيردهي

  شيردهي دوراني خاطره انگيز براي مادراست. سختي ها و شيريني هايش همه در ذهن مادر به خوبي نقش مي بندد. مادر و كودك عاشق و نيازمند يكديگرند و مادر فداكارانه آنچه در روح و جسمش دارد به كودك مي بخشد و براي آنكه بتواند با سلامت كامل و خاطره اي خوش اين دوران را به پايان برساند ، بايد بداند كه چگونه نيازهايش را تامين كند.

  تعداد مشاهده:2
  امتیاز:Article Rating
  بيماري صبحگاهي يا ويار Morning Sickness

  تقريباً سه چهارم زنان حامله در سه ماهه اول حاملگي خود از تهوع (و بعضي اوقات استفراغ) رنج مي برند. اين وضيعت كه بيماري صبحگاهي يا ويار خوانده مي شود در بعضي از زنان صبح ها بدتر بوده و با گذشت روز بهتر مي شود. ولي بيماري صبحگاهي در هر زماني از روز مي تواند بروز كند. تهوع معمولاً در حدود هفته ششم شروع مي شود 

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  تغذيه دختران در دوران بلوغ

  دوران بلوغ يکي از مهم ترين دورههاي زندگي است، چرا که در اين دوران جهش رشدي اتفاق ميافتد. رشد نوجوانان، به خصوص دختران در اين دوران تسريع مي شود و در نتيجه نياز به مواد مغذي در آنها افزايش پيدا ميکند و در صورتي که از طريق يک برنامه غذايي متعادل، متناسب و متنوع به اين نياز پاسخ داده نشود، امکان رسيدن به رشد مطلوب به دست نخواهد آمد و دختران بيشتر در معرض خطر ابتلا به انواع بيماري ها قرار ميگيرند.

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه دهه فاطمیه